Tworzymy bazę mieszkaniową dla uchodźców z Ukrainy

04.03.2022 Kategoria: Informacje Pomoc Ukrainie

Jesteś uchodźcą z Ukrainy i poszukujesz lokum w powiecie mieleckim? Dysponujesz mieszkaniem, które chciałbyś czasowo udostępnić potrzebującym? Wypełnij naszą ankietę i spraw, by pomoc niesiona była jeszcze szybciej i sprawniej.

Wielu mieszkańców powiatu mieleckiego w ostatnim czasie kontaktowało się z nami, zgłaszając chęć udostępnienia mieszkań lub pokoi potrzebującym z Ukrainy. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, Starostwo Powiatowe w Mielcu zdecydowało się utworzyć bazę ułatwiającą wzajemny kontakt osób dysponujących wolnymi lokalami z tymi, którzy aktualnie poszukują domu w Polsce.

Poniżej znajdą Państwo dwie ankiety. Pierwsza z nich dedykowana jest właścicielom nieruchomości, którzy chcieliby czasowo i nieodpłatnie udostępnić je rodzinie bądź grupie uchodźców z Ukrainy. O wypełnienie drugiej prosimy osoby z Ukrainy, które trafiły do powiatu mieleckiego i to właśnie tutaj poszukują tymczasowego lokum.

Ankieta dla mieszkańców powiatu mieleckiego:

1-1.png

Ankieta dla obywateli Ukrainy:

2-2.png

Odpowiedzi przesłane przez Państwa w ramach powyższych formularzy trafią do pracowników Starostwa Powiatowego w Mielcu. - Wiedząc, jak duża jest rodzina lub grupa przybywających do powiatu mieleckiego migrantów z Ukrainy, a także jakie są jej szczególne potrzeby i oczekiwania, urzędnicy jeszcze sprawniej będą mogli wspierać Ukraińców w odnalezieniu najodpowiedniejszego dla nich lokum. Z drugiej strony, mieszkańcy oferujący swoje nieruchomości osobom potrzebującym szybciej odnajdą lokatorów – podkreśla starosta mielecki Stanisław Lonczak.

To już kolejna z inicjatyw, jakie samorząd Powiatu Mieleckiego podjął, by pomóc Ukraińcom przybywającym do nas z terenów ogarniętych wojną. Uchodźcy w naszym powiecie mogą już liczyć m.in. na pomoc medyczną w Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu czy wsparcie psychologiczne, jakiego udziela Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Mielcu.

W całym powiecie koordynowane są także liczne zbiórki pomocowe dla Ukraińców pozostających na terenach objętych konfliktem, oczekujących na przejściach granicznych oraz tych, którzy przekraczają granicę Polski. Organizatorami ww. akcji wsparcia są liczne instytucje, stowarzyszenia, firmy i osoby prywatne, którym serdecznie dziękujemy za otwartość serc i zaangażowanie!

Jeśli potrzebujesz więcej informacji lub pomocy napisz na adres promocja@powiat-mielecki.pl.

UA:

FormulЯ біженець з України. Шукаю квартиру в Мелецькому повіті

Заповніть цю форму, якщо ви шукаєте квартиру в Мелецькому повіті.

Заповнений бланк буде надіслано до повітового управління Мелецького повіту. В рамках нашої бази ми постараємося допомогти вам знайти тимчасово вільну квартиру / будинок / кімнату для вас і вашої родини.

Надання точних і розгорнутих відповідей підвищить ваші шанси знайти місце, яке повністю відповідає вашим ключовим потребам (воно буде адаптовано, наприклад, для дітей або людей з обмеженими можливостями).

Якщо в нашій базі даних знайдеться місце, яке відповідає вашим потребам, ми негайно повідомимо вас.