Samoobrona dla kobiet – po raz kolejny!

22.02.2018 Kategoria: Informacje

Rusza IV edycja warsztatów samoobrony dla kobiet „PEWNA SIEBIE – BEZPIECZNA”.

Kolejna edycja warsztatów rozpocznie się w środę, 28 lutego, o godz. 18. Spotkania będą odbywać się będą w każdy poniedziałek i środę, od 28 lutego przez kolejne dwa miesiące w auli Zespołu Szkół nr 2 przy ulicy Łąkowej w Mielcu o godz. 18. - W programie warsztatów przewidziano zajęcia z zakresu wiktymologii, samoobrony, psychologii i udzielania pierwszej pomocy dorosłym i dzieciom. Podczas spotkań uczestniczki dowiedzą się, jak nie stać się ofiarą przestępstwa, w jaki sposób rozpoznać i zapobiec skutkom zagrożeń oraz nauczą się jak przy wykorzystaniu przedmiotów codziennego użytku można obronić się przed napastnikiem – przekazuje Komenda Powiatowa Policji w Mielcu. Szczegółowych informacji na temat szkoleń udziela manager Mieleckiej Szkoły KRAV MAGA Maria Niziołek, nr tel. 666 708 699 oraz oficer prasowy KPP Mielec - mł.asp. Urszula Chmura, nr tel. 510 997 528.

Przypomnijmy. Warsztaty samoobrony dla kobiet ruszyły po raz pierwszy w marcu ubiegłego roku z inicjatywy Komendant Powiatowego Policji w Mielcu. Projekt, mający na celu zwiększenie bezpieczeństwa kobiet, wsparł również Starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła.

Jak dotąd, w czasie trwania trzech edycji projektu, podstaw samoobrony nauczyło się przeszło 150 kobiet.