Ruszyły zmagania finalistów konkursu „Barwy Mojej Ojczyzny”

27.10.2021 Kategoria: Kultura

Wicestarosta mielecki Andrzej Bryła wziął udział w otwarciu XI edycji Powiatowego Konkursu Poezji i Piosenki „Barwy Mojej Ojczyzny” – wydarzenia, którego organizacja corocznie wspierana jest środkami z budżetu powiatu.

Finałowe zmagania uczestników wystartowały o godzinie 9:00 w sali audiowizualnej Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu.

W trakcie dwudniowych przesłuchań swoimi umiejętnościami wokalnymi i recytatorskimi pochwalą się laureaci pierwszego etapu konkursu, wyłonieni w czasie eliminacji szkolnych. Dziś będą to uczniowie szkół podstawowych, jutro – ponadpodstawowych.

Organizatorem konkursu jest Polskie Towarzystwo Gimnastyczne Sokół 1893 oraz Miejska Biblioteka Publiczna SCK w Mielcu. Jego najważniejszym założeniem jest popularyzowanie utworów o tematyce sławiącej ojczyznę, uwrażliwianie na piękno przyrody ojczystej i wzmacnianie tożsamości narodowej. Konkurs, jak podkreślają organizatorzy, ma również służyć promocji talentów oraz motywowaniu młodzieży do twórczej pracy.

Organizacja wydarzenia, podobnie jak w latach ubiegłych, wsparta została dotacją z budżetu Powiatu Mieleckiego przyznawaną organizacjom pozarządowym na realizację zadań publicznych o charakterze pożytku publicznego w 2021 roku.