Przedsmak świąt na Powiatowym Jarmarku Wielkanocnym

19.03.2018 Kategoria: Patronat

Rekordowa liczba wystawców wzięła udział w X Powiatowym Jarmarku Wielkanocnym. Wydarzenie – jak co roku – cieszyło się również dużym zainteresowaniem mieszkańców.

Jarmark wielkanocny pod Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Mieleckiego Zbigniewa Tymuły tradycyjnie odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Borowej. Było jednak coś, co różniło tę imprezę od poprzednich – rekordowe zainteresowanie wystawców. Liczba zgłoszonych wystawców była dwukrotnie większa niż w roku ubiegłym, przez co, jak powiedziała tygodnikowi Korso dyrektor GOK Agnieszka Adamczyk, stoiska zostały ulokowane na dwóch piętrach budynku.

Wśród wystawców znalazły się lokalne stowarzyszenia, koła gospodyń wiejskich, a także osoby prywatne. Oferowały one odwiedzającym zarówno ozdoby i rękodzieło, jak również typowe dla naszego regionu świąteczne przysmaki. Konkurs na najlepszą z potrwa wygrały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Surowej, które przygotowały kiełbasę zapiekaną w słoiku z niespodzianką od królika.

Jarmark był również ważnym wydarzeniem kulturalnym. Uświetniły go występy lokalnych zespołów muzycznych i tanecznych.

Zdjęcia: Tygodnik Regionalny Korso