Powiat Mielecki kończy ważną inwestycję

17.03.2023 Kategoria: Inwestycje

Już wkrótce na dachu budynku Starostwa Powiatowego w Mielcu zostanie uruchomiana instalacja fotowoltaiczna, która pozwoli pokryć zapotrzebowanie energii elektrycznej na poziomie około 30% zapotrzebowania rocznego.

Powierzchnia dachu budynku Starostwa Powiatowego przy ulicy Wyspiańskiego jest wykorzystana do maksimum. W ramach prac została zamontowana instalacja fotowoltaiczna o mocy 47,775 kW tj. 105 paneli o mocy 455Kwp każdy. Szacuje się, że zamontowane panele fotowoltaiczne pozwolą pokryć zapotrzebowanie energii elektrycznej na poziomie około 30% zapotrzebowania rocznego. Każdy za paneli wyposażony jest w optymalizatory mocy, które powodują, że każdy z nich pracuje niezależnie od innych. Jest to ważne w przypadku zasłaniania paneli przez przeszkody na dachu. Planowany termin zakończenia inwestycji to 23 marca 2023 roku.

Inwestycję wykonuje firma WISMAR z Mielca, a jej koszt to 229 000 zł.

ar