Nagrody dla wyróżniających się nauczycieli

12.10.2023 Kategoria: Edukacja

Tradycyjnie już – z okazji Dnia Edukacji Narodowej – wyróżniający się nauczyciele z placówek prowadzonych przez Powiat Mielecki otrzymali Nagrody Starosty Powiatu Mieleckiego.

Podczas gali zorganizowanej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mielcu w czwartek, 12 października, nagrody odebrało łącznie 15 nauczycieli z placówek, dla których organem prowadzącym jest Powiat Mielecki. Otrzymali je pedagodzy mający na swoich kontach szczególne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze, a wśród nich:

1. Agnieszka Brzozowska - ZST
2. Elena Skowron - ZST
3. Mieczysław Wilk - ZST
4. Renata Ciężadło - ZSE
5. Agnieszka Kusak - ZS
6. Dagmara Marek - PZPSW
7. Barbara Paterak - PZPSW
8. Marcin Myśliwiec - CKPiDN
9. Małgorzata Jakóbik - I LO
10. Lidia Osipiak - I LO
11. Marek Paduch - I LO
12. Jolanta Gałkowska - II LO
13. Bogusława Michalcewicz - II LO
14. Gertruda Fijołek - SPPP
15. Aleksandra Narowska - Bryła - SPPP

Podczas spotkania przekazano także podziękowania i gratulacje dla nauczycieli docenionych nagrodami wyższego stopnia, tj. narodami Ministra Edukacji Narodowej i Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Otrzymali je:

Nagroda MEN
1. Lidia Głuszak - II LO

Nagroda Kuratora
1. Alina Dziurgot - ZSB
2. Beata Machała - ZST
3. Kinga Wiktor - PZPSW

Wręczenia nagród i wyróżnień dokonali wspólnie: Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak i Wicestarosta Powiatu Mieleckiego Andrzej Bryła, który także pełnił rolę prowadzącego wydarzenie. Wśród obecnych na spotkaniu nie brakło Członków Zarządu Powiatu Mielekciego w osobach Zbigniewa Działowskiego i Bogusława Pereta, a także dyrektorów i nauczycieli poszczególnych szkół.

- Dużą radością jest możliwość docenienia Waszego wysiłku, trudu i nierzadko również poświęcenia. Serdecznie gratuluję wszystkim laureatom Nagrody Starosty Powiatu Mieleckiego, jak również tym pedagogom, którzy zostali docenieni przez Ministra Edukacji Narodowej i Podkarpackiego Kuratora Oświaty – zwrócił się do nauczycieli Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak. – Życzę Wam, by zapał w przyszłości nie zgasł, byście Państwo z takim zaangażowaniem, jak obecnie, edukowali i wychowywali młode pokolenie, byście nieustannie mogli cieszyć się jego sukcesami – podkreślił.

O oprawę artystyczną wydarzenia zadbali uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego, którzy przygotowali na tę okoliczność kilka wyjątkowych muzycznych aranżacji. Dziękujemy!