Luty w Powiatowym Urzędzie Pracy

02.02.2018 Kategoria: Informacje

Staże, prace interwencyjne, roboty publiczne dotacje na otwarcie własnej działalności – warto sprawdzić aktualną ofertę Powiatowego Urzędu Pracy w Mielcu.

W czwartek, 1 lutego, w PUP uruchomione zostały nabory wniosków pracodawców na organizację: staży dla 75 osób, prac interwencyjnych (dofinansowanie wynagrodzeń dla zatrudnianych bezrobotnych) dla 90 osób oraz robót publicznych dla 24 osób.

W PUP przyjmowane są również wnioski osób bezrobotnych w wieku do 29 roku życia (do dnia poprzedzającego 30 urodziny) zainteresowanych otwarciem własnej działalności i uzyskaniem bezzwrotnej dotacji w kwocie nawet 20 000 złotych. W aktualnym naborze urząd dysponuje środkami na dotacje dla 18 osób.

Szczegółowe informacje o zasadach i warunkach poszczególnych naborów można znaleźć na stronie internetowej Powiatowego Urzędu Pracy w Mielcu: mielec.praca.gov.pl

Jednocześnie urzędnicy informują, że w siedzibie urzędu w pokoju nr 5 można odebrać już informacje podatkowe PIT-11 oraz raporty RMUA (roczny raport składek społecznych i zdrowotnych) za 2017 rok.