Już 5 września Studio Dożynkowe online!

20.08.2021 Kategoria: Zaproszenie

Mimo pandemii podtrzymujemy piękny dożynkowy zwyczaj. Już dziś zachęcamy do tego, by towarzyszyć nam online podczas Dożynek Powiatu Mieleckiego organizowanych w nowej formule internetowego studia.

Wspólne świętowanie rozpoczniemy od tradycyjnej Mszy Świętej w intencji rolników w Kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu zaplanowanej na niedzielę, 5 września, na godzinę 10:30.

Następnie przeniesiemy się do Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu, w którym przygotowane zostanie dożynkowe studio. To z niego, ok. godz. 12:00, rozpocznie się transmisja na żywo uwzględniająca m.in. prezentację i ośpiewanie wieńców przez gminne grupy wieńcowe oraz ciekawe rozmowy z zaproszonymi gośćmi. Relację z tego wydarzenia będziemy udostępniać mieszkańcom m.in. przez serwis YouTube oraz Facebook.

Jedną z atrakcji tego niezielnego popołudnia będzie wybór najpiękniejszego wieńca dożynkowego. Do tytułu nominowane będą wszystkie spośród wieńców zgłaszanych przez reprezentantów gmin. Wybór zwycięzców pozostawimy w rękach mieszkańców powiatu – ci będą mogli głosować na swoich faworytów za pomocą facebookowych „lajków”. Galerię wieńców walczących o zaszczytny laur i atrakcyjne nagrody opublikujemy na profilu Powiatu Mieleckiego w piątek, 3 września. Już dziś serdecznie zachęcamy jednak do wspierania swoich ulubieńców i udostępniania informacji o konkursie, a przede wszystkim – do oglądania nas w niedzielę, 5 września, pomiędzy godziną 12:00 a 15:00.