#BiegFairPlay2023

19.09.2023 Kategoria: Edukacja

15 września 2023r. uczniowie Zespołu Szkół im. prof. J. Groszkowskiego jako społeczność Szkoły Promującej Zdrowie przyłączyli się do akcji #BiegFairPlay2023.

Bieg organizowany jest od 2021r. przez Polski Komitet Olimpijski z okazji Światowego Dnia Fair Play i jest ogólnopolską akcją dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jej celem jest promocja wartości etycznych zarówno w sporcie, jak i w życiu.
Pomysłodawczynią biegu jest Hanna Wawrowska – przewodnicząca Klubu Fair Play PKOl oraz członkini Zarządu EFPM i członkini rady CIFP. „Idea #BieguFairPlayPKOl nie polega na biciu rekordów! Celem akcji jest promocja idei fair play wśród jak największej liczby uczniów” - podkreśla przed akcją Hanna Wawrowska.

„Przed nami III edycja #BieguFairPlayPKOl, w którym w zeszłym roku udział wzięło 350 tysięcy uczestników z 800 szkół w całej Polsce! W biegu rozgrywanym od 2021 roku, za każdym razem startuje coraz więcej szkół i uczniów, więc liczymy, że ten świetny wynik znów zostanie pobity” – mówi Radosław Piesiewicz Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz dodaje, że „misją PKOl jest promocja aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, a jeśli przyświecają tej aktywności także wartości takie jak szacunek, przyjaźń i radość, to mamy nadzieję, że sport zostanie z człowiekiem na całe życie”.

W piątkowym biegu na mieleckich Bulwarach wzięło udział 350 uczniów Elektryka z następujących klas: 1A, 1B, 1C, 1D, 1F, 1K, 2L, 2K, 2F, 2D, 2C, 2B, 2A, 3A oraz nauczyciele wychowania fizycznego z Wicedyrektor szkoły – Agnieszką Kusak na czele. Piękna pogoda dopisywała i sprzyjała aktywności oraz wyśmienitej zabawie!

Koordynatorem akcji był Roman Gruszecki.

Informacja nadesłana