Będzie nowy przejazd

05.06.2023 Kategoria: Informacje Inwestycje Samorząd

Na peronie stacji klejowej Rzemień zostało podpisane porozumienie wieńczące inwestycję kolejową w tym rejonie.

Porozumienie zawarte zostało pomiędzy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A, Powiatem Mieleckim i Województwem Podkarpackim.

PKP PLK S.A. realizuje inwestycję w ramach projektu pn.: „Rewitalizacja linii kolejowej nr 25 na odcinku Padew - Mielec - Dębica”. Na terenie tej inwestycji zlokalizowany jest przejazd kolejowo - drogowy, znajdujący się w ciągu drogi powiatowej, który ze względów technicznych i bliskiej odległości od drogi wojewódzkiej nr 985 Nagnajów - Baranów Sandomierski - Mielec - Dębica, wymaga przeniesienia w inną lokalizację.

Przeniesienie przejazdu powoduje konieczność budowy nowego odcinka drogi powiatowej, klasy „L” o długości 855m wraz z budową nowego skrzyżowania z drogą wojewódzką Nr 985, który obsłuży również ruch pojazdów z powstającej strefy ekonomicznej w miejscowości Rzemień.

-Ta linia praktycznie już jest na ukończeniu. Samorząd Powiatu Mieleckiego włączył się w proces zmiany przebiegu tej drogi - powiedział Stanisław Lonczak, Starosta Mielecki.
- Jest to strategiczna inwestycja dla Powiatu Mieleckiego, poprawiająca połączenia komunikacyjne naszego Powiatu. Ma ona bardzo duże znaczenie dla gospodarki, dla naszej strefy.

Starosta podkreślał, że realizacja tej inwestycji w dużej mierze zależała od współpracy podmiotów, które dzisiaj podpisały to szczegółowe porozumienie, ale bez współpracy z parlamentarzystami szczebla krajowego i wsparcia ze strony europarlamentarzystów jej realizacja nie byłaby możliwa. Wszystkim im Starosta Mielecki złożył podziękowania w imieniu lokalnej społeczności.

por_1.jpg

Na uroczystość podpisania umowy Starosta przyjechał szynobusem w towarzystwie Marszałka Województwa Podkarpackiego - Władysława Ortyla oraz Posła na Sejm RP - Fryderyka Kapinosa. Jak Przyznał Starosta, była to jego pierwsza podróż tym środkiem lokomocji.
-To bardzo miłe doświadczenie - przyznał Starosta. -Jechało się wygodnie i komfortowo. I powiem wam, o czym chciałbym poinformować mieszkańców – to bardzo konkurencyjna forma podróżowania w stosunku do ceny jazdy - dodał.

mp