232. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

27.04.2023 Kategoria: Zaproszenie

Zapraszamy mieszkańców Mielca i powiatu mieleckiego do udziału w tegorocznych obchodach Święta Konstytucji Trzeciego Maja.

Z okazji 232. Rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja w Mielcu odbędzie się szereg wydarzeń o charakterze zarówno patriotycznym, jak i kulturalnym.

Pierwszymi zwiastunami majowego święta będą trzeciomajowe pobudki z Mielecką Orkiestrą Dętą SCK, która z krótkimi występami pojawi się w środowy poranek na Placu Armii Krajowej (godz. 8.00), a następnie na Osiedlu Smoczka, na Osiedlu Lotników i na rynku starego miasta.

Główne uroczystości tradycyjnie rozpoczną się o godz. 9.30 od Mszy Świętej w intencji Ojczyzny w Bazylice Mniejszej pw. św. Mateusza. Po mszy uformowany pochód przejdzie z ulicy Kościuszki pod Pomnik Wolności, gdzie po krótkim programie artystycznym z udziałem Mieleckiej Orkiestry Dętej i Chóru Melodia przed pomnikiem złożone zostaną wiązanki kwiatów.

Imprezy towarzyszące rozpoczną się od zaplanowanego na niedzielę 30 kwietnia (godz.17.30) koncertu plenerowego ZPiT Rzeszowiacy na Górce Cyranowskiej. Z kolei w dniu 3 maja o godzinie 17.00 przed kościołem pw. św. Marka nad Wisłoką w ramach „Muzycznej Majówki” wystąpi z koncertem Big Mielec Band.