Zwycięstwo w ogólnopolskim konkursie literackim

26.03.2018 Kategoria: Edukacja

Katarzyna Soja, uczennica ZS im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu, zwyciężyła w III edycji ogólnopolskiego konkursu literackiego W świecie fantazji – zaplątani w sieci zorganizowanego przez Bialskie Centrum Kultury. Do finału zakwalifikowało się 160 prac nadesłanych z terenu całego kraju, m. in. z Gniezna, Krakowa, Szczecina, Katowic, Warszawy czy Białegostoku. Jednogłośną decyzją jury pierwsze miejsce w kategorii proza przypadło uczennicy z powiatu mieleckiego. Reprezentantka elektryka odebrała przyznaną nagrodę finansową podczas uroczystej gali, która odbyła się 20 marca w Białej Podlaskiej.

Prócz laureatów uczestniczyli w niej przedstawiciele władz samorządowych, duchowieństwa i sponsorzy. Warto podkreślić, że dla Kasi jest to już trzecie tegoroczne wyróżnienie w konkursie prozatorskim – wcześniej nagrody odbierała w Jaśle i Krośnie. Na swoim koncie ma również tytuł finalistki olimpiady wojewódzkiej w Rzeszowie i finalistki ogólnopolskiego konkursu naukowego w Krakowie. Opiekunem uczennicy był Dariusz Dudek, który towarzyszył laureatce podczas gali.