Zespół Szkół Budowlanych podsumował projekt Erasmus+

19.03.2018 Kategoria: Edukacja

ZSB od 2015 roku realizuje Projekt Erasmus+ "The Bridge". W jego ramach uczniowie i nauczyciele nawiązali współpracę ze szkołami z Włoch, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Holandii, Norwegii, Chorwacji i Słowenii.

Rezultaty pracy intelektualnej "Europe in the Classroom"  zostały podsumowane na Wydarzeniu Upowszechniającym Projektu Erasmus+ "The Bridge" w środę, 14 marca. O doświadczeniach z wyjazdów zagranicznych opowiedziało wówczas 26 uczniów Zespołu Szkół Budowlanych, dziewięciu nauczycieli przeprowadziło natomiast warsztaty szkoleniowe w języku angielskim dla 35 nauczycieli i dyrektorów z mieleckich szkół. Ich tematem było nauczanie przyszłości.

Osiągnięcia uczniów i umiejętności pozyskane przez nauczycieli w czasie trwania projektów podsumowali m.in.: dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu Stanisław Starzyk oraz koordynator projektu Alina Dziurgot.

Udział w spotkaniu wzięła również Wicestarosta Powiatu Mieleckiego Maria Napieracz, która pogratulowała uczniom i nauczycielom prężnej, międzynarodowej współpracy.