Zaproszenie: "SpoKREWnieni ze służbą"

21.03.2019 Kategoria: Zaproszenie

W najbliższy piątek, 22 marca, na parkingu przy Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu stanie krwiobus, w którym wszyscy chętni będą mogli oddać krew.

1 marca 2019 roku ruszyła II edycja akcji "spoKREWnieni służbą”, która prowadzona jest na terenie całej Polski. Od 1 marca do 1 września można oddawać krew w regionalnych punktach krwiodawstwa oraz w specjalnie do tego przystosowanych ambulansach. Akcja prowadzona jest pod honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, a włączają się w nią licznie funkcjonariusze wszystkich podległych służb.

W piątkowej zbiórce krwi nie mogło zabraknąć funkcjonariuszy mieleckiej Policji, którzy ochoczo przyjęli zaproszenie Oddziału Klubu HDK „Ognisty Legion”, który działa przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Chorzelowie. Akcję wspierają policjanci, strażacy oraz ratownicy medyczni, którzy tego dnia zaprezentują swój sprzęt oraz samochody. Akcji towarzyszyć będą działania profilaktyczne służące bezpieczeństwu. Nie zabraknie również upominków oraz konkursów i zabaw.

Mielecka akcja krwiodawstwa „spoKREWnieni służbą” zorganizowana została dzięki wsparciu wielu partnerów i instytucji. Swoim patronatem akcję objął Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski. Każdy mieszkaniec Mielca i powiatu tego dnia będzie mógł oddać krew wspierając funkcjonariuszy.

Informacja: KPP Mielec