Dla kogo Pieczęć Zasług Obywatelskich?

27.11.2019 Kategoria: Kultura

Już w sobotę, 30 listopada, w Sali Królewskiej Państwowej Szkoły Muzycznej obędzie się uroczystość wręczenia Odznaczenia „Pieczęć Zasług Obywatelskich Sigillum Meriti Civilis”.

Pieczęć Zasług Obywatelskich Sigillum Meriti Civilis to honorowe odznaczenie ustanowione przez Zarząd Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej im. prof. Władysława Szafera w Mielcu na początku 2016 roku. Corocznie przyznawane jest postaciom wybitnie zasłużonym w działalności na rzecz środowiska lokalnego, obywatelom charakteryzującym się wzorową postawą obywatelską i moralną, stanowiącym autorytet obywatelskiego i społecznikowskiego działania oraz postępowania, obywatelom promującym naszą Małą Ojczyznę w kraju i na świecie.

To właśnie od wręczenia odznaczeń kolejnym laureatom oraz odczytania dedykowanych im laudacji rozpocznie się, dokładnie w samo południe, sobotnie spotkanie.

Kolejnym punktem uroczystości będą: promocja albumu wydanego na okoliczność 55-lecia Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej oraz koncert orkiestry dętej działającej przy Państwowej Szkole Muzycznej im. M. Karłowicza w Mielcu.

20191130_zaproszenie_pzo-2019_20plakat.jpg